Shpëtohen 18 emigrantë në La Manche - Bota Sot
Shpëtohen 18 emigrantë në La Manche

Bota

Shpëtohen 18 emigrantë në La Manche

Më: 27 nëntor 2018 Në ora: 19:49
?Shpëtohen 18 emigrantë në La Manche

Autoritetet detare franceze dhe britanike kanë shpëtuar sot 18 emigrantë, që gjendeshin në dy anije të vogla në La Manche, derisa po përpiqeshin të arrijnë në Britani.

Administrata franceze detare tha se anijet e saj kapën nëntë emigrantë këtë mëngjes para agimit dhe i çuan në portin e Denkerkut.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...