Takim Erdogan-Trump në Samitin e G20 në Argjentinë - Bota Sot
Takim Erdogan-Trump në Samitin e G20 në Argjentinë

Bota

Takim Erdogan-Trump në Samitin e G20 në Argjentinë

Më: 27 nëntor 2018 Në ora: 22:07
Erdogan-Trump

Këshilltari i Sigurisë Kombëtare të SHBA-së, John Bolton deklaroi se presidenti amerikan, Donald Trump në Samitin e G20-tës në Argjentinë do të takohet me presidentin e Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, ndërsa theksoi se nuk ka në plan që të takohet me princin e Arabisë Saudite, Muhammed bin Selman, njoftoi ”Anadolu Agency” (AA).

Bolton në një konferencë për media në Shtëpinë e Bardhë para samitit G20 që do të zhvillohet në fundjavë në Argjentinë ka vlerësuar programin dhe kalendarin e takimeve dypalëshe të presidentit Trump.

Trump në kuadër të samitit do të takohet me liderët e Argjentinës, Kinës, Rusisë, Gjermanisë, Japonisë, Indisë dhe Koresë së Jugut ka informuar Bolton duke shtuar se Trump do të zhvillojë një takim dypalësh edhe me presidentin Erdogan.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...