Kanabisi shpëton jetën e dy vjeçares, bëhet fëmija i parë në Britani që shpëtohet nga kjo lloj droge - Bota Sot
Kanabisi shpëton jetën e dy vjeçares, bëhet fëmija i parë në Britani që shpëtohet nga kjo lloj droge

Bota

Kanabisi shpëton jetën e dy vjeçares, bëhet fëmija i parë në Britani që shpëtohet nga kjo lloj droge

Më: 5 dhjetor 2018 Në ora: 09:54
Jorja Emerso

E vogla Jorja Emerson është bërë fëmija i parë në Britaninë e Madhe e cila është duke u trajtuar me kanabis medicinal.

Prindërit e kanë kohë që dëshpërimisht po kërkojnë një kurë për të voglën e tyre, e cila brenda një dite ka përjetuar deri në 30 sulme epileptike.

Kanabisi për përdorim medicinal është bërë i ligjshëm për tu përdorur më 1 nëntor, ani pse mjekët po hezitojnë ende që ta shkruajnë ata në recetat e tyre mjekësore.

Por gjendja e Jorjas është përmirësuar dhe po duket se kanabisi po ndikon, ani pse trajtimi i saj po arrin shifrën e 1000 funtave në muaj.

Image
Image

 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...