Rooney: Atmosfera e Botërorit është fantastike - Bota Sot
Rooney: Atmosfera e Botërorit është fantastike

Botërori 2018

Rooney: Atmosfera e Botërorit është fantastike

Më: 10 korrik 2018 Në ora: 15:33
Rooney: Atmosfera e Botërorit është fantastike

“Po bëjnë gjëra fantastike, shpresojmë të arrijnë fitoren.” Në këtë mënyrë ka folur Wayne Rooney për Anglinë e tij, në ditën që ka inauguruar stadiumin e ri të skuadrës së tij të re DC United, në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Një impiant me vlerë 200 milionë dollarë, ku 32-vjeçari do të bëj debutimin e tij në MLS, të shtunën kundër Vancouver.

“Atmosfera e Botërorit është fantastike, ka miliarda njerëz që e ndjekin Kupën e Botës dhe shpresojmë që Anglia të shkojë në finale, – tha ish-kapiteni i “luanëve”. – I uroj fat shokëve të mi dhe trajnerit Southgate. Po na bëjnë të gjithëve të ndihemi krenarë dhe shpresoj të bëjnë një tjetër hap për të sjellë kupën në shtëpi”.

Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test
Tjera