Courtois sulmon Francën: Janë një skuadër anti-futbolli - Bota Sot
Courtois sulmon Francën: Janë një skuadër anti-futbolli

Botërori 2018

Courtois sulmon Francën: Janë një skuadër anti-futbolli

Më: 11 korrik 2018 Në ora: 11:37
Courtois sulmon Francën

Portieri belg është ndarë i pakënaqur me stilin e lojës së Francës.

Belgjika mbrëmë nuk arriti të plotësonte ëndrrën për t’u kualifikuar në finale, pasi u mposht 1-0 nga Franca.

Sipas portierit Thibaut Courtois, Belgjika ka luajtur kundër një ekipi anti-futbolli, që sipas tij mendonte vetëm se si të mbrohej.

“Ata janë një ekip anti-futbolli”, ka thënë Courtois për Sporza.

“Sulmuesi i tyre kryesor luante vetëm 30 metra para golit të tij”.

“Franca shënoi nga korneri dhe nuk bëri asgjë tjetër, ata vetëm u mbrojtën”.

“Do të preferoja të kisha humbur në çerekfinale nga Brazili, pasi të paktën ata ishin një ekip që donin të luanin futboll”, ka përfunduar ai.

Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test
Tjera