Plas në Gjermani - Bota Sot
Plas në Gjermani

Botërori 2018

Plas në Gjermani

Më: 11 korrik 2018 Në ora: 12:04
Ozil

Në Gjermani është ende një ambient “i nxehtë” pas skualifikimt të gjermanëve që në grupet e Botërorit. Gjithë gishtat janë drejtuar nga Mesut Ozil duke e akuzar për mos impenjim. Ditët e fundit babai i tij e ka këshilluar të tërhiqet nga kombëtarja. Një nga kritikët e tij më të mëdhenj ka qenë Bierhof. Megjithatë është dikush që e ka marrë në mbrojte turko-gjermanin.

Këshilli Qendror i Mysilmanëve kërkuar që Bierhof të largohet.  “Bierhoff dhe Grindel duhet të largohen nga drejtimi, nëse nuk kanë mësuar ndonjë gjë tjetër në karrierën e tyre të gjatë. Sjelljet e gabuara në futboll dënohen me karton të kuq”, shprehet kryetari i Këshillit Qendror të Myslimanëve, Aiman Mazijek. Edhe Boateng i ka dalë nwë mbrojtje shoku të tij të skuadrës duke thenë se Ozil nuk duhet ngarkuar me gjithë përgjegjësinë.

Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test
Tjera