Mund të mposhtë Ronaldon dhe Messin - Bota Sot
Mund të mposhtë Ronaldon dhe Messin

Botërori 2018

Mund të mposhtë Ronaldon dhe Messin

Më: 11 korrik 2018 Në ora: 16:46
Mbappe

Kylian Mbappe është padyshim lojtari më i mirë i Botërorit me paraqitjet e tij të deritanishme. 19-vjeçari ka treguar një potencial të jashtëzakonshëm duke fituar zemrat e të gjithëve. Pavarësisht faktit se ai nuk shënoi dot dje ndaj Belgjikës ai ka bërë një paraqitje të shkëlqyer që u vlerësua nga të gjithë.

Belgu po cilësohet nga të gjithë si lojtari që do të arrijë të mundi dominimin 10 vjeçar të Messit dhe Ronaldos për trofeun e “Topit të Artë”. Por kur atij i është bërë kjo pyetja ka dhënë një përgjigje të çuditshme. “Nuk më plas fare. Unë dua Botërorin, dua të fle me të,”-deklaroi Kylian për televizionin francez “TF1”. Mund të mposhtë Ronaldon dhe Messin.

Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test
Tjera