Heroi i Kroacisë shpallet lojtari më i mirë i ndeshjes nga FIF - Bota Sot
Heroi i Kroacisë shpallet lojtari më i mirë i ndeshjes nga FIF

Botërori 2018

Heroi i Kroacisë shpallet lojtari më i mirë i ndeshjes nga FIF

Më: 11 korrik 2018 Në ora: 23:00
Kroaci

Në “Luzhniki Stadium” u luajt gjysmëfinalja e dytë e Kupës së Botës “Rusi 2018”.

Kroacia fitoi me rezultatin 2-1 pas kohës shtesë, duke dalë për herë të parë në historinë e saj në një finale Botërori.

Perisic dhe Mandzukukic shënuan për kroatët, duke përmbysur dizavantazhin me golin e shpejtë të anglezëve të shënuar nga Tripier.

FIFA ka shpallur lojtarin më të mirë të ndeshjes Ivan Perisic.

Image
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test
Tjera