Finalja na shpëtoi nga duart, ja deklarata e trajnerit të Anglisë - Bota Sot
Finalja na shpëtoi nga duart, ja deklarata e trajnerit të Anglisë

Botërori 2018

Finalja na shpëtoi nga duart, ja deklarata e trajnerit të Anglisë

Më: 12 korrik 2018 Në ora: 00:31
Trajneri i Anglisë, Garet Sauthgejt

Trajneri i Anglisë, Garet Sauthgejt, e ka pranuar se Anglia ka lënë t’i ikte nga duart një mundësi e artë për t’u kthyer përsëri në finalen e Botërorit, sidomos pas një pjese të parë ku luajti më mirë se kroatët.

 “Për momentin të gjithë e ndjejmë dhimbjen e humbjes. A e prisnim të ishim në një pozitë të tillë. Nuk mendoj se realisht ndonjë prej nesh e mendonte këtë arritje. Por kur mbërrin në këtë pikë dhe po luan në mënyrën se si kemi luajtur ne në pjesën e parë, duhet të shfrytëzosh raste të tilla në jetë. Për momentin mund të them se dhoma jonë e zhveshjeve po kalon një moment të vështirë.

Ajo që do të them është se jam tmerrësisht krenar për një grup lojtarësh që janë zhvilluar shumë, Mendoj se reagimi i mbështetësve tanë ndaj tyre, në krahasim me dy vite më parë, e tregon gjithçka më shumë se çdo gjë tjetër. Kjo është eksperiencë pozitive, vendi duhet të jetë krenar me ata me mënyrën se si luajtën dhe me kalimin e kohës do të ketë shumë gjëra pozitive që do të përfitohen”, deklaroi Sauthgejt.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test
Tjera