Formacioni më i mirë i gjysmëfinaleve - Bota Sot
Formacioni më i mirë i gjysmëfinaleve

Botërori 2018

Formacioni më i mirë i gjysmëfinaleve

Më: 12 korrik 2018 Në ora: 12:12
Ilustrim

Kroacia dhe Franca janë dy ekipet që do të luajnë në finalen e madhe të Botërorit.

Të martën dhe të mërkurën janë zhvilluar dy ndeshjet gjysmëfinale të Kampionatit Botëror, ku Franca fillimisht mposhti Belgjikën, e më pas Kroacia fitoi ndaj Anglisë.

Faqja “Sofascore”, që merret edhe me statistikat e futbollistëve, ka përzgjedhur formacionin më të mirë nga këto dy ndeshje.

Franca dhe Kroacia kanë nga katër futbollistë në këtë formacion, derisa Ivan Perisiç është shpallur lojtari më i mirë i këtyre ndeshjeve me notën 8.9.

Image
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...