Si e përzuri skuadra shqiptare si të paaftë trajnerin që sapo dërgoi Kroacinë në Finalen e Kupës së Botës - Bota Sot
Si e përzuri skuadra shqiptare si të paaftë trajnerin që sapo dërgoi Kroacinë në Finalen e Kupës së Botës

Botërori 2018

Si e përzuri skuadra shqiptare si të paaftë trajnerin që sapo dërgoi Kroacinë në Finalen e Kupës së Botës

Më: 12 korrik 2018 Në ora: 12:27
Zlatko Daliç

Ai sot ka mundur të çojë ekipin ballkanas në finale duke bërë realitet një ëndërr.

Kroacia është një hap larg kupës së BOTËS dhe kjo padyshim është meritë kryesore e trajnerit Zlatko Daliç.

Daliç, 10 vite më parë, pra në 2008-ën erdhi në Shqipëri si trajner kjo nuk zgjati shumë.

Dalic mori drejtimin e Dinamo Tiranës (2008-2009), me të cilën fitoi Super Kupën shqiptare, por në shkurt 2009 pas humbjeve të derbit të njëpasnjëshëm me Partizanin e Tiranës, u shkarkua në fillimin e sezonit pasardhës, dhe u cilësua si i paaftë.

Kjo është dhe një foto e rrallë e trajnerit në kohën kur jetoi në Shqipëri.

Nëpër rrugët e Tiranës, si një njeri krejt i zakonshëm, e veshur thjeshtë...  Kështu dukej 51 vjeçari i cili në tetor 2017 u vendos në Kroaci dhe sot respektohet nga shumë njerëz në mbarë botën për çfarë i dhuroi futbillit kroat.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...