Përshëndetja e Macron dhe Kitaroviq pas fitores së Francës

Botërori 2018

Përshëndetja e Macron dhe Kitaroviq pas fitores së Francës

Më: 15 korrik 2018 Në ora: 19:08
Kolinda Grabar Kitaroviq dhe Emmanuel Macron

Kampionati Botëror 2018 ka përfunduar. Kampion botëror tashmë është kombëtarja e Francës, e cila arriti të mbyll ndeshjen me rezultat fantastik 4:2.

Franca arriti të mposhtë kombëtaren e Kroacisë në Botërorin e mbajtur në Rusi.

Në ndeshjen e sotme të pranishëm ishin edhe presidentja e Kroacisë, Kolinda Grabar Kitaroviq si dhe presidenti francez, Emmanuel Macron.

E veçanta e gjithë kësaj ishte se si në fund të ndeshjes u përqafuan dhe uruan njëri-tjetrin për rezultatet e arritura deri më sot.

Franca mori titullin e botërorit pas 20 vjetësh me një lojë të realizuar në mënyrën më të mirë të mundshme.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat