Kujtim Shala ka një fjalë për kroatët

Botërori 2018

Kujtim Shala ka një fjalë për kroatët

Nga: Kemajl Goca Më: 15 korrik 2018 Në ora: 19:10
Kujtim Shala

Ish futbollisti i mirënjohur Kujtim Shala që ka luajtur një ndeshje në fillim të viteve të 90-ta për kombëtaren e Kroacisë, megjithatë ndihet krenarë për suksesin e madh të kroatëve, që u stolisen me medaljen e argjendtë në Kampionatin Botëror – “Rusia 2018”. Ai ka një fjalë për kroatët dhe mendon se kanë bërë më të mirën.

" Për mu jeni kampionë”, tha për gazetën kombëtare “Bota sot”, Kujtim Shala, menjëherë pas përfundimit të finales drithëruese mes Francës dhe Kroacisë, e cila përfundoi me rezultat 4:2 në favor të francezëve.

Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat