FIFA shpall lojtarin më të mirë të finales

Botërori 2018

FIFA shpall lojtarin më të mirë të finales

Më: 15 korrik 2018 Në ora: 19:13
Me rezultatin 4-2 fiton Franca, e cila shpallet kampione e Botës në tokën ruse.

Në “Luzhniki Stadium” të Moskës u luajt finalja e Kampionatit Botëror “Rusi 2018” mes Francës dhe Kroacisë.

Me rezultatin 4-2 fiton Franca, e cila shpallet kampione e Botës në tokën ruse.

Lojtari më i mirë i ndeshjes u shpall nga FIFA Antoine Griezmann, i cili shënoi golin e dytë për Francën nga pika e bardhë.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat