Luca Modric shpallet futbollisti më i mirë i Botërorit

Botërori 2018

Luca Modric shpallet futbollisti më i mirë i Botërorit

Më: 15 korrik 2018 Në ora: 19:29
Luca Modric dhe Kilian Mbappe

Franca triumfoi në Kupën e Botës që u zhvillua në Rusi duke e mposhtur Kroacinë me rezultat 4-2.

Luca Modric është shpallur si futbollisti më i mirë i këtij kompeticioni.

Mesfushori kroat fitoi Topin e Artë të Kupës së Botës.

Kilian Mbappe u shpall futbollisti më i mirë i ri, ndërsa Courtuois portieri më i mirë.

Hary Kane i Anglisë është tashmë golashënuesi më i mirë i Kupës së Botës.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat