Formacioni më i mirë i Botërorit, dominon Franca

Botërori 2018

Formacioni më i mirë i Botërorit, dominon Franca

Më: 15 korrik 2018 Në ora: 23:39
BR/Football ka përpiluar formacionin më të mirë të Botërorit dhe ai dominohet nga lojtarët e Francës.

Tashmë përfundoi edhe Kampionati Botëror ‘Rusia 2018’, Përfaqësuesja e Francës u shpall kampione.

Francezët arritën të fitojnë ndaj Kroacisë në finale me rezultat 4-2.

BR/Football ka përpiluar formacionin më të mirë të Botërorit dhe ai dominohet nga lojtarët e Francës.

Portier: Thibaut Courtois (Belgjikë).

Mbrojtësit: Kieran Trippier (Angli), Andreas Granqvist (Suedi), Diego Godin (Uruguai), Lucas Hernandez (Francë).

Mesfushorët: N’Golo Kante (Francë), Paul Pogba (Francë), Luka Modric (Kroaci).

Sulmuesit: Kylian Mbappe (Francë), Eden Hazard (Belgjikë), Romelu Lukaku (Belgjikë).

Image
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat