Vetëm Pele mund të krahasohet me rekordin e Mbappe

Botërori 2018

Vetëm Pele mund të krahasohet me rekordin e Mbappe

Më: 16 korrik 2018 Në ora: 10:50
Mbappe

Imagjinoni të jeni 19 vjeç dhe gjithashtu një fitues i Kupës së Botës.

Kylian Mbappé i Francës, 19 vjeç, është bërë lojtari më i ri në gjashtë dekada që ka shënuar gjatë një finale të Kupës së Botës.

Në vitin 1958, Pele shënoi dy gola kundër Suedisë në moshën 17 vjeçare.

Futbollisti i ri më i mirë i Botërorit do të mbahet mend gjatë për përformancën që bëri në Rusi.

Vitet dhe përformanca e tij premtojnë që futbolli tashmë do të flas në emër të tij.

Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat