Vendet më të bukura të Europës për çiklizëm malor - Bota Sot
Vendet më të bukura të Europës për çiklizëm malor

Çiklizëm

Vendet më të bukura të Europës për çiklizëm malor

Më: 16 korrik 2019 Në ora: 09:10
Foto

Ecja me biçikletë nëpër male është vërtetë një punë e vështirë, por këto vende të shpërblejnë me kënaqësi dhe disa aventura fantastike të natyrës.

Më poshtë keni të listuar 10 destinacionet më ideale nëpër Europë për këtë lloj sporti:

Liqeni Garda, Itali

Alpe d’Huez, Francë

Bonifacio, Corsica

Timmelsjoch, Austri

Parku Nacional Stelvio, Itali

Grossglockner High, Austri

Fanes-Sennes-Braies, Itali

Gran Canaria, Spanjë

Island

Scotland

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...