Mbahet “Tour of Kosova”, ja cilat pjesë të autostradës do të jenë të bllokuara - Bota Sot
Mbahet “Tour of Kosova”, ja cilat pjesë të autostradës do të jenë të bllokuara

Çiklizëm

Mbahet “Tour of Kosova”, ja cilat pjesë të autostradës do të jenë të bllokuara

Më: 24 korrik 2019 Në ora: 22:58
Ilustrim

Nesër pritet që në Kosovë të mbahet “Tour of Kosova”, në një garë të çiklizmit e cila pritet që të bllokojë autostradën për disa kohë

Kështu, Presidenti i Federatës së Çiklizmit në Kosovë, Avni Nuha ka njoftuar me anë të një komunikate për shtyp se cila pjesë të autostradës do të jenë të bllokuara për pak kohë.

Presidenti i FÇK-së pas një takimi që ka  zhvilluar me drejtuesit e lartë të Policisë së Kosovës në shtabin e përgjithshëm, i shoqëruar nga Major Ismajl Fejzullahu dhe stafi i tij kanë inspektuar pikat e nisjes së etapës së parë të Tour of Kosova.

Ky do të jetë inteneruari:

Ata ddo të lëvizin nga Sheshi Skenderbeu ku do të bëhet hapja solemne, në drejtim të rrugës UÇK dhe Arbëri (ish-Dragodan).

Pastaj rruga vazhdon për në pikën e kyçjes në autostradë nga magjistralja Podujeve-Prishtinë.

FÇK po merr të gjitha masat për të qenë në nivelin sa më të lartë.

FÇK e Policia e Kosovës, me miratimin e Ministrisë së Infrastrukturës bëjnë thirrje që qytetarët të evitojnë lëvizjet në autostradat e Kosovës.

Sonte, FÇK do të publikojë itinerarin e plotë, në mënyrë që qytetarët që qarkullojnë në pjesët e autostradës që do bllokohet për Tour of Kosova t’i evitojnë lëvizjet në ato pjesë.

Ky është itenerari i këtij turi që do të zhvillohet nga data 26-28 korrik:

NJOFTIM ME RËNDËSI 🏁🏁🏁

⚠️ EVITONI QARKULLIMIN NËPËR AUTOSTRADA 🚨

⚠️ Të premten deri të dielën, evitoni qarkullimin nëpër autostradat e Kosovës 🚨

🏁 TOUR DE KOSOVA 26-28.07.2019

E premte (26 korrik) •

Trudë (kyçja e autostradës nga Podujeva)

Shkabaj

Morinë (kufiri Kosovë-Shqipëri)

Suharekë (rreth rrotullimi hyrje/dalje autostradë)

E shtunë (27 korrik)

Morinë (kufiri Kosovë-Shqipëri)

Prishtinë

Hani i Elezit

E diel (28 korrik)

Hani i Elezit

Prishtinë

Trudë (kyçja e autostradës nga Podujeva)

Morinë (kufiri Kosovë-Shqipëri)

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat