Nuha sqaron rastin e Gurit: Qëndrim nuk po e dimë shumë e shpenzimeve - Bota Sot
Nuha sqaron rastin e Gurit: Qëndrim nuk po e dimë shumë e shpenzimeve

Çiklizëm

Nuha sqaron rastin e Gurit: Qëndrim nuk po e dimë shumë e shpenzimeve

Nga: Kemajl Goca Më: 29 nëntor 2019 Në ora: 15:27
Nuha sqaron rastin e Qëndrim Gurit: Qëndrim nuk po e dimë shumë e shpenzimeve

Kryetari i Federatës së Çiklizmit të Kosovës, Avni Nuha, ka sqaruar rastin e ish çiklistit ferizajas, Qëndrim Guri, kur thotë: “Jam i zhgënjyer që nga dita e aksidentit në Rio (në Lojërat Olimpike 2016).

Edhe pasi u ktheva në Kosovë jam zhgënjyer edhe më shumë sepse askush nuk u përkujdes për shërimin tim në Kosovë e as në telefon askush nuk me ka thirrur për me më pyet se si jam.   askush nuk e ka thirr as në telefon.

“Po, e lexova me vemendje shkresën, Federata e Çiklizmit të Kosovës dhe me sa di as në KOK nuk ka pasur dhe nuk ka asnjë shkresë zyrtare për ndonjë ndihmë të kërkuar nga Qëndrimi.

Po ashtu, nuk po e dimë shumën e shpenzimeve për që e ka bërë për rregullimin e dhëmbëve!”, tha Nuha për gazetën kombëtare “Bota sot”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat