Lajm i madh për çiklizëm

Çiklizëm

Lajm i madh për çiklizëm

Më: 24 mars 2020 Në ora: 13:24
Lajm i madh për çiklizëm

Lajm i madh për çiklizëm.

Shumë turne sportivë që ishin në program për këtë verë janë shtyrë për shkak të emergjencës nga koronavirusi mes tyre edhe Euro 2020 ndërsa rrezikon shtyrjen edhe OIimpiada e Tokios.

Gjithsesi turi më i rëndësishëm çiklistik “Tour de France” nuk do të shtyhet. “Amaury Sport Organization” kompania që organizon këtë tur çiklistik ka bërë me dije se turneu i këtij viti do të zhvillohet sipas programit dhe nuk do të shtyhet prej pandemisë që ka trembur botën.

Tour de France do të zhvillohet nga data 27 qershor deri në 19 korrik me ndryshimin e vetëm se të 21 etapat e këtij viti do të mbahen pa praninë e tifozëve, në mënyrë që virusi famëkeq të mos përhapet.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat