Sportistja e re ka tërhequr vëmendjen - Bota Sot
Sportistja e re ka tërhequr vëmendjen

Çiklizëm

Sportistja e re ka tërhequr vëmendjen

Më: 9 qershor 2020 Në ora: 16:08
Sportistja e re ka tërhequr vëmendjen

Letisia Paternoster është një çikliste profesionale në skuadrën italiane “Trek – Segafredo”.

20 vjeçarja është kampione bote në këtë sport, ku dhe ka fituar dy medalje argjendi dhe katër të bronzta në kampionat botëror dhe europian.

Por sportistja e re ka tërhequr vëmendjen jo vetëm me arritjet në sport por edhe me pamjen dhe linjat e saj të persosura ku është bërë një yll në rrjetet sociale.

Image

Paternoster ka rreth 170,000 ndjekës në profilin e saj në “Instagram” ku ka marrë vëmendje maksimale. Ëndrra e 20 vjeçares është të bëhet kampione olimpike ose të paktën të fitojë një mdealje olimpike.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat