Halitit i takoi epiteti i çiklistit më të mirë - Bota Sot
Halitit i takoi epiteti i çiklistit më të mirë

Çiklizëm

Halitit i takoi epiteti i çiklistit më të mirë

Nga: Kemajl Goca Më: 5 janar 2018 Në ora: 18:21
Haliti, foto Shpend Ahmeti

Si shumë federata tjera sportive, edhe ajo e çiklizmit shpalli më të mirët për vitin 2017. Në ambientet e hotelit “Sirius” në Prishtinë, Federata e Çiklizmit e Kosovës, shpalli më të mirët për vitin 2017. Nuk ishte punë e lehtë për ata që bënë përzgjedhjen, duke e pasur parasysh faktin se, shumë çiklistë janë dalluar në vitin që e lamë pas. Epiteti i çiklistit më të mirë i ka takuar Luan Halitit të klubit Prizreni. Kryetari i Federatës së Çiklizmit të Kosovës, Avni Nuha, tha se ka qenë një vit mjaft i mirë dhe sipas tij, synimet janë të arrijnë edhe shumë në këtë vit. Çiklisti Haliti është i lumtur që u shpall më i miri në sportin e çiklizmit dhe sipas tij, është një motiv shtesë.  Punëtori sportiv më i mirë u zgjodh Gani Nuha,  kurse pedagogu sportiv: Flurim Shala. Epiteti i gjyqtarit më të mirë i takoi Mexhid Zaskokut...

(Tekstin e plotë mund ta lexoni të shtunën në publikimin e shtypur të gazetës kombëtare “Bota sot” në Kosovë)

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test
Tjera