Përplasje e dhunshme e 2 shoferëve shqiptarë në Itali: Rëndë fëmija 6-vjeçar dhe prindërit e tij - Bota Sot
Përplasje e dhunshme e 2 shoferëve shqiptarë në Itali: Rëndë fëmija 6-vjeçar dhe prindërit e tij

Diaspora

Përplasje e dhunshme e 2 shoferëve shqiptarë në Itali: Rëndë fëmija 6-vjeçar dhe prindërit e tij

Më: 29 dhjetor 2018 Në ora: 15:52
Pamje nga aksidenti

Një familje shqiptare, burrë e grua dhe djali i tyre 6 -vjeçar, kanë pësuar një aksident të rëndë rrugor sot në mëngjes, pak pas orës 9:15 përgjatë rrugës Prati, pranë varrezave të komunës.

Përplasja e dhunshme ndërmjet dy makinave ka sjellë tre të plagosur rëndë, familjen e re që u bë copë pas një muri.

Burri 38 vjeç, shqiptar me banim në Santorso dhe gruaja e tij janë shtruar në spitalin San Bortolo të Vicenza në kushte të rënda. Djali i tyre, 6 vjeç, për shkak të traumave,  u transportua me helikopter në Verona.

Shoferi i makinës tjetër ishte po ashtu shqiptar. 44 vjeç, banor në Piovene. Edhe ai është plagosur.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...