Tragjedi në Itali, humb jetën i riu shqiptar - Bota Sot
Tragjedi në Itali, humb jetën i riu shqiptar

Diaspora

Tragjedi në Itali, humb jetën i riu shqiptar

Më: 11 mars 2019 Në ora: 14:46
Pamje nga aksidenti

Një aksident i rëndë që ka ndodhur në Itali, ka shkaktuar vdekjen e dy të rinjve, njëri prej të cilëve një 20-vjeçar shqiptar.

Mediat italiane raportojnë se në aksidentin e ndodhur pasditen e së dielës mbetën të vdekur shqiptari 20-vjeçar Juendi Xhani dhe italiani Guiseppe Troisi.

Xhani ishte me origjinë nga qyteti i Durrësit, por jetonte në Pesaro. Ata të dy udhëtonin me një Audi A4 kur u përplasën me një makinë Hyunday.

Image

Bashkë me ta në makina kanë qenë edhe dy vajza që mbeten të plagosura. ‘Audi A4’ u përplas me makinën tjetër, pastaj doli nga rruga.

Përveç dy viktimave, janë edhe gjashtë të plagosur; ndër personat e përfshirë janë edhe dy fëmijë të moshës 8 vjeçare të cilët fatmirësisht nuk pësuan lëndime serioze.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...