Sherr për një grua, plagoset biznesmeni shqiptar në Itali - Bota Sot
Sherr për një grua, plagoset biznesmeni shqiptar në Itali

Diaspora

Sherr për një grua, plagoset biznesmeni shqiptar në Itali

Më: 25 mars 2019 Në ora: 08:33
Mediat italiane shkruajnë se shkak i konfliktit mes dy burrave ka qenë një grua.

Një biznesmen shqiptar ndërtimi është plagosur nga një bashkatdhetar në Itali. Ngjarja ka ndodhur pasditen e djeshme në komunën Pratola Peligna, ku 48 - vjeçari goditi me kaçavidë biznesmenin.

Mediat italiane shkruajnë se shkak i konfliktit mes dy burrave ka qenë një grua.

48-vjeçari fillimisht debatoi me fjalë me biznesmenin dhe më pas e qëlloi atë me kaçavidë, duke e plagosur në kokë.

50-vjeçari ka mbërritur në banesën e tij  i plagosur, duke lënë gjurmë gjaku. Kjo i ka dhënë mundësi grupit hetimor të rindërtojë skenën e krimit.

Pas ngjarjes, autori është larguar menjëherë nga vendi i ngjarjes, ndërsa i plagosuri u dërgua në spital në Sulmona.

Pas rindërtimit të dinamikës së ngjarjes, u identifikua sulmuesi, ndërsa materialet iu referuan Prokurorit Publik.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...