Sherri me thika mes shqiptarit e nigerianëve, Salvini me mesazh të prerë: Largoni banditët nga qytetet - Bota Sot
Sherri me thika mes shqiptarit e nigerianëve, Salvini me mesazh të prerë: Largoni banditët nga qytetet

Diaspora

Sherri me thika mes shqiptarit e nigerianëve, Salvini me mesazh të prerë: Largoni banditët nga qytetet

Më: 18 prill 2019 Në ora: 09:42
Sherri me thika mes shqiptarit e nigerianëve

Reagim i forte i ministrit te Brendshëm të Italisë, Matteo Salvini, pas perleshjes se pergjakshme qe ndodhi ne Ferrara, ku ne nje sherr me thika u perfshine 1 shqiptar dhe dy nigeriane. 

Pas sherrit te degjeneroi ne perdorimin e thika, pamjet qe dhane mediat e huaja ishte te frikshme, ku shqiptari, identiteti i të cilit nuk u be i ditur ra pertoke me demtime te renda ne koke, nderkohe qe nje prej nigerianeve mbeti po ashtu i plagosur.

Salvini, me nje shenim ne Twitter, duke postuar fotot e ngjarjes. ka deklaeruar prere se ehste tahsme koha qe banditet te largohen nga qytetet.

“Përleshje e madhe midis emigrantëve në lagjen Gad të Ferrara, ku u përfshinë një shqiptar dhe dy nigerianë. Më 3 Maj unë do të jem në qytet dhe në orët e ardhshme do të ftoj të gjithë prefektët që të nxjerrin urdher për të larguar banditët nga qytetet. Atje ku nuk arrijne dot kryetaret e bashkive, arrijme ne” – ka shkruar Salvini.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...