Policia gjen provat – arreston shqiptarin për drogë - Bota Sot
Policia gjen provat – arreston shqiptarin për drogë

Diaspora

Policia gjen provat – arreston shqiptarin për drogë

Më: 20 prill 2019 Në ora: 20:31
Policia italiane

Droga e fshehur në xhup dhe brenda një shtëpie në Montesilvano, solli arrestimin e një të riu shqiptar. Në pranga ka rënë shtetasi me inicialet R.T., 33 vjeç, i cili prej kohësh jetonte në Itali me dokumente të rregullta.

Arrestimi është bërë më 16 prill në Pescara, por pas kësaj policia mori mandatin për të bërë kontroll në banesën ku jetonte shqiptari. 33-vjeçari u arrestua në kohën që ai ishte duke lëvizur me një automjet “Opel Corsa”, brenda të cilit u gjet 500 gram kokainë, e fshehur në xhepin e xhaketës së tij.

Agjentët vendosën kështu të zgjeronin kërkimin edhe te shtëpia e shqiptarit dhe brenda tyre gjetën një tavoline afër dhomës së gjumit, dy kaseta celofani (të vendosura nën sekuestrim) që përmbanin, përkatësisht, pesëdhjetë gramë kokainë dhe më shumë se një kile Mdma (ekstazi).

Gjithashtu në mesin e provave u gjetën edhe materiale të tjera, të dobishme për paketimin e dozave. Por ajo që do të shërbejë për gjithë zinxhirin e funksionimit të aktiviteti kriminal, është një bllok shënimesh. Shqiptari kishte shkruar atë emrat e personave që bashkëpunonte dhe disa shifra që pritet të transkriptohen nga hetuesit. Aktualisht shqiptari ndodhet i izoluar në burgun San Donato.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...