Tre shqiptarë në Athinë kapen me 155 kilogramë hashash - Bota Sot
Tre shqiptarë në Athinë kapen me 155 kilogramë hashash

Diaspora

Tre shqiptarë në Athinë kapen me 155 kilogramë hashash

Më: 2 maj 2019 Në ora: 16:56
Foto ilustrim

Një sasi e madhe hashash është kapur pranë Athinës, ndërsa janë arrestuar 3 shtetas shqiptarë.

Mësohet se një operacion i madh policor është zhvilluar nga seksioni për luftën kundër drogës i Atikës në disa banesa të zonës Exarchia në Athinë.

Në të njëjtën kohë, u ndaluan pesë persona, nga të cilët tre u arrestuan. Të tre të arrestuarit janë shqiptarë.

Sipas medieve greke, kjo sasi e madhe e drogës u zbulua nga policia gjatë një kontrolli të bëre në një banesë në Athinë.

Policia sekuestroi edhe 11 mijë e 825 euro, një peshore elektronike dhe 6 celularë.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...