Operacion blic i Antidrogës herët në mëngjes në Firence: Arrestohen 4 shqiptarë - Bota Sot
Operacion blic i Antidrogës herët në mëngjes në Firence: Arrestohen 4 shqiptarë

Diaspora

Operacion blic i Antidrogës herët në mëngjes në Firence: Arrestohen 4 shqiptarë

Më: 13 maj 2019 Në ora: 08:53
Policia italiane

Një operacion blic kundër drogës i karabinierëve të Borgo San Lorenzo është zhvilluar mëngjesin e kësaj të hëne në Firence. Për pasojë, pesë persona kanë rënë në pranga, katër prej të cilëve shqiptarë dhe një italian.

Të pestë të arrestuarit ishin me banim ën Firence dhe në komunat e saj.

Tre prej të arrestuarve u burgosën në Sollcciano, kurse për dy të tjerët u vendos masa detyrim paraqitjeje.

Sikur thanë karabinierët, ata kanë pasur një aktivit për shpërndarjen e drogës dhe hetimet po vazhdojnë për të zbuluar të gjithë rrjetin, që ishte organizuar në nivel familjar. Detajet e operacionit do të njoftohen nga Karabinieria e Firences në orën 10:30 në një konferencë shtypi.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...