Nisur nga Holanda drejt Shqipërisë, kapen 7 kg kokainë në Bari - Bota Sot
Nisur nga Holanda drejt Shqipërisë, kapen 7 kg kokainë në Bari

Diaspora

Nisur nga Holanda drejt Shqipërisë, kapen 7 kg kokainë në Bari

Më: 15 maj 2019 Në ora: 14:29
Policia italiane

Thuajse shtatë kile kokainë janë sekustruar sot në portin e Barit dhe dy shqiptarë kanë rënë në prangat e policisë. Operacioni u zhvilluar nga guardia di financia në bashkëpunim me funksionarë të agjensisë së doganës. Gjatë operacionit janë sekustruar edhe 150 mijë euro para.

Dy personat e arrestuar, të cilët do transportonin kokainën i përkisnin moshës 30 dhe 44 vjeç, udhëtonin në bordin e një kamioni frigorifer i cili transportonte 20 tonelatë patate të ngrira, e cila vinte nga Holanda dhe kishte si destinacion Shqipërisë.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...