Shqiptari kapet me kokaninë, marijuanë dhe rreth 24 mijë euro, ja ku e fshihte - Bota Sot
Shqiptari kapet me kokaninë, marijuanë dhe rreth 24 mijë euro, ja ku e fshihte

Diaspora

Shqiptari kapet me kokaninë, marijuanë dhe rreth 24 mijë euro, ja ku e fshihte

Më: 21 maj 2019 Në ora: 17:48
Gjesendet e gjetur

Mbrëmjen e djeshme policia italiane në rajonin e Regina Pacis, vuri në pranga një shtetas shqiptar nën akuzën e trafikimit të drogës.

Sikurse raportojnë mediat italiane 34-vjeçari shqiptar u pikas nga policia që dilte nga një makinë me lëvizje të shpejta dhe hyri në park, ku u fsheh në një guaskë në këmbët e një peme.

Pasi fliste disa minuta në telefonin e tij, ai u kthye për të rigjetur atë që kishte fshehur më parë në trungun e pemës.

Ushtria konstatoi se një dozë kokaine ishte e pranishme brenda një zorre. Pas kontrollit ushtruar në policia shqiptarit iu konfiskuan disa doza kokainë dhe marihuana, gjithashtu edhe  500 euro para të gatshme dhe dy telefona celularë.

Më pas në kontrollin ushtruar në shtëpi u gjetën pothuajse  24 mijë euro në para të gatshme, për të cilat burri nuk ishte në gjendje të justifikonte origjinën, gjithashtu sepse ishte i papunë dhe nuk kishte burim të ardhurash.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...