Trafik droge dhe armë, goditet banda shqiptare në Itali - Bota Sot
Trafik droge dhe armë, goditet banda shqiptare në Itali

Diaspora

Trafik droge dhe armë, goditet banda shqiptare në Itali

Më: 22 maj 2019 Në ora: 08:44
Itali

Në orët e para të mëngjesit të sotëm policia italiane e Bergamos ka ekzekutuar operacionin e koduar “Snowfall” i cili ka çuar në shkatërrimin e një grupi trafikantësh shqiptarë.

Në bashkëpunim me shtetas italianë ata trafikonin drogë të tipit kokainë, heroinë e hashash në territorin e provincës së Bergamos.

Hetimet e operacionit kanë zbardhur se me trafikantët shqiptarë vepronte dhe një grup trafikantësh nga Afrika e Veriut, kryesisht marokenë që furnizonin me drogë konsumatorë të etnive të ndryshme.

Gjatë operacionit janë sekuestruar disa armë zjarri.

Të arrestuarit akuzohen për trafik droge të tipeve të ndryshme e armëmbajtje ilegale armësh zjarri.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...