Kryesia e Degës së LDK-së në Gjermani shpalli zgjedhjet - Bota Sot
Kryesia e Degës së LDK-së në Gjermani shpalli zgjedhjet

Diaspora

Kryesia e Degës së LDK-së në Gjermani shpalli zgjedhjet

Më: 27 maj 2019 Në ora: 18:11
Kryesia e Degës së LDK-së në Gjermani

Në takimin e mbajtur më 26.05.19 Kryesia e Degës së LDK-së në Gjermani vlerësoj shumë të suksesshëm dhe të rëndsishëm takimin në selinë e LDK-së të disa antarëve të Kryesisë sonë me Kryetarin e LDK-së akademik Isa Mustafa dhe udhëheqësin e Grupit parlamentar të LDK-së dr. Avdullah Hoti.

Bazuar në vendimin e Kryesisë së LDK-së për mbajtjen e zgjedhjeve të brendshme edhe Kryesia e Degës së LDK-së në Gjermani bëri shpalljen e zgjedhjeve në kuadër të saj. U kërkua që zgjedhjet të bazohen plotësisht në Statutin e LDK-së dhe Rregulloret për zgjedhje në Degë dhe Nëndegë të LDK-së.

Kryesia miratoj edhe Planin zgjedhor, në kuadër të cilit përcaktoj që Kuvendi zgjedhor i Degës të mbahet më 23.06.2019, kurse zgjedhjet në Nëndegë të cilat do të koordinohen dhe mbikqyren nga Kryesia e Degës, duhet të përfundojnë më 20.06.2019.

Nënkryetari Abaz Imeri
Nënkryetari Blerim Hajdaraj
Sekretari Isa Shabani

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...