Ja pse e duan personazhin nga Kumanova, artistët dhe e gjithë Diaspora! - Bota Sot
Ja pse e duan personazhin nga Kumanova, artistët dhe e gjithë Diaspora!

Diaspora

Ja pse e duan personazhin nga Kumanova, artistët dhe e gjithë Diaspora!

Nga: Maksim Gjokaj Më: 28 maj 2019 Në ora: 14:20
Sadat Shabani

Ka shumë njerëz që i janë përkushtuar rrugës së Zotit, por ai duket të jetë shumë i veçantë dhe i respektuar shumë ku të gjithë duan ta dëgjojnë e të marrin këshilla prej tij.

Po flasim për hoxhën nga Kumanova Sadat Shabani ku mësojmë se është shumë i kërkuar në Diasporë, ku duke qenë njeri mjaft i mirë dhe i besueshëm e kanë mbajtur në xhaminë Emsdetten në Gjermani.

Hoxha i respektuar e duan të gjithë edhe artistët e njohur si Gazmend Rama etj, ndërsa ka kthyer shumë njerëz drejt rrygës së drejtë, mësojmë se është dhëndërr i artistit Adem Ramadani.

Gjithashtu ne mësojmë se edhe artisti Isuf Lani është vllazëruar me hoxhën e njohur ndërsa të gjitha fitimet që ky i fundit merr në muzikë, ai ndihmon xhaminë dhe njerëzit në nevojë.

Sa mirë do të ishte që të dëgjojmë kështu shembujsh gjithmonë!./BS

Image
Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...