Hyri ilegal në Itali, shqiptari refuzon kthimin në Francë dhe tenton arratisjen me not - Bota Sot
Hyri ilegal në Itali, shqiptari refuzon kthimin në Francë dhe tenton arratisjen me not

Diaspora

Hyri ilegal në Itali, shqiptari refuzon kthimin në Francë dhe tenton arratisjen me not

Më: 5 qershor 2019 Në ora: 00:15
Ilustrim

Një shtetas shqiptar i pa pajisur me dokumenta është kapur në flagrancë nga autoritetet italiane dhe është përzënë në Francë, shteti nga i cili kishte hyrë në territorin italian.

Policia kufitare italiane ia dorëzoi të riun policisë kufitare franceze, por ai iu iku nga duart dhe u hodh në det, për të notuar drejt Italisë.

Gjithçka ka ndodhur mëngjesin e sotëm në pikën e kalimit kufitar në Ponte San Ludovico.

Arratia e shtetasit zgjati disa minuta derisa arriti në plazhin Balzi Rossi. Ai u nxor në breg me ndihmën e kujdestarëve dhe të një polici.

Pasi është tharë, policia e ka dorëzuar shqiptarin tek homologët francezë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...