U arrestuan për drogë në 2018, lirohet njëri nga 3 shqiptarët në Itali - Bota Sot
U arrestuan për drogë në 2018, lirohet njëri nga 3 shqiptarët në Itali

Diaspora

U arrestuan për drogë në 2018, lirohet njëri nga 3 shqiptarët në Itali

Më: 8 qershor 2019 Në ora: 16:11
Ilustrim

Një prej tre shqiptarëve që rënë në prangat e policisë italiane në vitin 2018, pasi u kapën me sasi të madhe droge në makinë është liruar ditën e sotme.

I liruari është shtetasi me iniciale C.R, ndërsa shtetasit RDR, dhe M.B vazhdojnë të jenë ende brenda qelive.

Mediat italiane bëjnë me dije se një vit më parë gjatë kontrollit të shtëpisë shqiptarëve iu gjetën edhe disa sasi drogërash të tjera.

Ata të tre kishin vendosur të largoheshin me shpejtësi të madhe, por policia i ishte vënë në ndjekje.

Por fatmirësisht shqiptarët nuk arritën të arratiseshin, për shkak të një aksidenti në autostradën Ferentino dhe Anagni, që kishte krijuar radhë ta gjata trafiku.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...