Kamerat zbulojnë shqiptarët duke vjedhur shtëpinë e doktorit - Bota Sot
Kamerat zbulojnë shqiptarët duke vjedhur shtëpinë e doktorit

Diaspora

Kamerat zbulojnë shqiptarët duke vjedhur shtëpinë e doktorit

Më: 8 qershor 2019 Në ora: 19:43
Vjedhja

Shkatërrohet një bandë shqiptare e specializuar në vjedhje apartamentesh dhe dyqanesh në Itali.

Banda përbëhej nga 4 shqiptarë. Njrëi është arerstuar ndërsa dy pjesëtarë të tjerë ishin arrestuar për vjedhje të mëparshme.

Prokuroria e Fermo në Itali bëri hetimet.

Kamerat  sigurisë kanë fokusuar shqiptarët teksa kryenin vjedhjen e banesës së një mjeku më 28 shkurt  2018 në  Amorosi, (Benvento)

Tre të hetuarit ishin arrestuar më përpara për grabitjen e banesës së një gruaje që ishte bërë në Parma më 2 qershor 2018.  

Gjatë grabitjes ishin rrëmbyer mbi 20 mijë euro dhe bizhu

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...