Nëndega e LDK-së në Linz mban kuvendin e tretë zgjedhor - Bota Sot
Nëndega e LDK-së në Linz mban kuvendin e tretë zgjedhor

Diaspora

Nëndega e LDK-së në Linz mban kuvendin e tretë zgjedhor

Nga: Bota sot Më: 15 qershor 2019 Në ora: 13:27
LDK

Kryesia e LDK-së, Nëndega në Linz am Rhein(Rheinlandpfalz) ka njoftuar se me 20 qershor do të mbahet kuvendi i tretë zgjedhor i Nëndegës sipas rregullores së punës së kuvendit zgjedhor të Nëndegës dhe sipas Statutit të LDK, përcjell Bota sot.

Njoftimi i plotë:

Kryesia e LDK- Nëndega në Linz am Rhein(Rheinlandpfalz) njofton anëtarësinë e saj dhe familjarët e tyre mbi moshën 18 vjeçare së me datën 20.06.2018 mbahet kuvendi i tretë zgjedhor i Nëndegës sipas rregullores së punës së kuvendit zgjedhor të Nëndegës dhe sipas Statutit të LDK.

Do të zgjedhën Kryetari, Nënkryetari, Sekretari, Kryesia e Nëndegës prej 11 anëtarëve dhe 10-15 delegatët(varet nga numri i pjesëmarrësve) për në kuvendin zgjedhor të Degës së LDK në Gjermani.

Punimet e kuvendit do ti përcjellë së paku një anëtar i kryesisë qendrore të LDK nga Prishtina. Adresa dhe ora e mbajtës së Kuvendit do të dihet së shpejti.

Ju mirëpresim

Linz am Rhein, më 8.06.2016

Kryesia e Nëndegës.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...