Historia e drejtorit të arsimit në Stamboll, si e braktisi Kosovën nga dhuna serbomadhe - Bota Sot
Historia e drejtorit të arsimit në Stamboll, si e braktisi Kosovën nga dhuna serbomadhe

Diaspora

Historia e drejtorit të arsimit në Stamboll, si e braktisi Kosovën nga dhuna serbomadhe

Nga: A.ZH Më: 15 qershor 2019 Në ora: 16:25
Muhamet Kelmendi dhe Abdulaziz Yerigo

Njohësi i çështjeve juridike Muhamet Kelmendi, ka takuar në Stamboll Drejtorin e Arsimit në Komunë, Abdulaziz Yerigo.

Kelmendi ka thënë se Yerigo i ka treguar atij se është shqiptar nga Kosova, i emigruar në vitin 1959 nga dhuna e Serbisë, përcjell Bota sot.

Yerigo i ka premtuar Kelmendit ndihmë në fushën e arsimit.

Postimi i Kelmendit:

Ne Bajram Pasha, ne Instamboll, takova Drejtorin e Arsimit ne komune, z.Abdulaziz Yerigo.

Ishte kenaqesi per mua dhe nje befasi shume e kendeshme e dhena se z. Abdulaziz eshte shqiptar nga Kosova, i emigruar ne vitin 1959 nga dhuna serbomadhe ne Turqi.

Ai premtoi ndihme ne fushen e arsimit.

Me z. Yerigo u bisedua edhe per ceshtje tjera ne fushen e tille.

MK

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...