Vjen një reagim për përleshjet në LDK - Bota Sot
Vjen një reagim për përleshjet në LDK

Diaspora

Vjen një reagim për përleshjet në LDK

Më: 18 qershor 2019 Në ora: 23:20
LDK

Nëndega e LDK-së për Baden Würtemberg shprehë keqardhje për incidentet që po ndodhin gjatë procesit zgjedhor.

LDK-ia që një kohë është duke i zhvilluar zgjedhjet e brendshme partiake në nëndeg dhe degë dhe herë pas herë po përballën me incidente me përleshje deri në rrahje .Pas Mitrovicës ,Ferizajit tani një situat e tillë u pa edhe në Prishtinë,nëndega e LDK-së për Baden Ëürttemberg e cila të dielën e mbajti kuvendin zgjedhor ku u rizgjodhë edhe për një mandat katër vjeçar Z.Abaz Imeri si dhe u bë freskimi i kryesisë me disa anëtar dhe u zgjedhën delegatët të cilët do të marrin pjesë në kuvendin qëndrorë të LDK-së për Gjermani po i përcjell me shumë interesim dhe shqetsim zgjedhjet e brendshme të LDK-së në nëndeg dhe degë dhe është e shqetsuar për mbarvajtjen e procesit zgjedhor për eksceset të cilat po ndodhin me përleshje deri në rrahje .Bazuar në historikun e LDK-së ku si themelues ishte Dr.Ibrahim Rugova strategu i Pavarësisë së Kosvës ,si parti nismëtare e të gjitha proceseve për formimin e shtetit të Kosovës ,si parti institucionaliste ,si parti e vlerave demokratike ku LDK-ja është anëtare e EPP-së (European People’s Parties – Partitë Popullore Evropiane)me çdo kushtë duhet ruajtur imazhin partiak që mos të cenohet integriteti partiak nga përsona apo individ që veprojn për qëllime individuale ,karieriste ,familjare ,apo ndarjet sipas karahëve politik apo edhe rajonal .Besojm se kryetari Isa Mustafa me kryesinë qendrore me grupet e caktuar për përcjelljen e procesit zgjedhor sa më shpejt ti përdorin të gjithë mekanizmat që këto dukuri të mënjanohen dhe procesi zghedhor të shkojnë normal dhe këto të jenë si të kaluara dhe të zbulohen akterët dhe përgjegjësit e ktyre incidenteve dhe të denohen .Bazuar në këtë LDK-ja e cila ju prin sondazheve në krahasim me partitë tjera e cila pritet ta marrë pushtetin duhet që të jetë shumë e kujdesëshme sepse dihet se çfarë propaganda janë zhvilluar dhe zhivllohen sidomos gjatë proceseve zgjedhore apriori nga përvoja e kaluar ku infiltrohen njerëz për ta prishur procesin zgjedhor ndikim shumë të madhë negativ bëhet edhe nëpër mes mediave elektronike ,portaleve të ndryshme ku kundërshtarët derdhin parat ë majme me qëllim që ta deskriditojnë procesin zgjesdhor .Shpresoj se ky shqetsim i Yni të jetë një mesazhë pozitivë dhe urojmë që procesi zgjedhorë të marrë kahjen e duheur. Nëndega e LDK-së në Baden Ëürttemberg Gani Kryeziu.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...