Shqiptari kapet me 43 kg heroinë - Bota Sot
Shqiptari kapet me 43 kg heroinë

Diaspora

Shqiptari kapet me 43 kg heroinë

Më: 27 qershor 2019 Në ora: 14:23
Ilustrim

Një sasi e madhe droge ështe sekuestruar nga policia italiane, ndërsa në pranga ka përfunduar një shtetas shqiptar, identiteti i të cilit nuk bëhet me dije.

Sipas mediave, gjatë aksionit të Policisë në Brescia janë bllokuar plot 43 kg heroinë, vlera e së cilës në treg arrinte në 3.5 milionë euro.

Sasia e drogës ishte fshehur në një garazh, ndërkohë kanë nisur hetimet intensive për zbardhjen e rrjetit dhe arrestimin e personave që janë të implikuar.

Shqiptari i arrestuar konsiderohet si një nga tregtarët më të rëndësishëm të drogës në zonën e veriut, ndoshta edhe më tej ku shuma e parave të fituara prej aktivitetit kriminal arrin në shifra marramendëse.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...