Vrau 2 të rinjtë shqiptarë, italiania 5-fish e dehur mbi normën e lejuar - Bota Sot
Vrau 2 të rinjtë shqiptarë, italiania 5-fish e dehur mbi normën e lejuar

Diaspora

Vrau 2 të rinjtë shqiptarë, italiania 5-fish e dehur mbi normën e lejuar

Më: 3 korrik 2019 Në ora: 19:33
Ergi Skënderi dhe Xhuljo Kaja

Ergi Skënderi dhe Xhuljo Kaja, respektivisht 20 dhe 22 vjeç, u aksidentuan për vdekje orët e para të mëngjesit të së dielës, në Piacenza të Italisë, teksa po ktheheshin në shtëpi nga një lokal nate.

Raportohet se shoferja që shkaktoi tragjedinë është 30 vjeçarja, Irena Vetere.

Nga rezultatet e raporteve hetimore mësohet se italiania ishte e dehur, 5-fish mbi normën e lejuar.

Gruaja, e cila ndodhet në spital do të  arrestohet, nën akuzën e vrasjes së dyfishtë.

Vetere ka lindur në Rusi, por është rritur në Itali.

Në të kaluarën 30-vjeçares i ishte hequr patenta për shkak se i jepte makinës në gjendje të dehur.

Ajo është sipërmarrëse dhe dy vjet më parë ka qenë pjesë e fushatës në mbështetje të kandidatit Paolo Rizzi për kryebashkiak të Piacenza-s.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat