Aksidentohet për vdekje shqiptari në Itali - Bota Sot
Aksidentohet për vdekje shqiptari në Itali

Diaspora

Aksidentohet për vdekje shqiptari në Itali

Më: 5 korrik 2019 Në ora: 21:51
Pamje nga aksidenti

Një aksident tragjik i ka marrë jetën një shqiptari pasditen e kësaj të premteje në autostradës A13 të Bolonjës dhe Padovës, në Rovigo. Media italiane, “Ansa” njofton se nga përplasja e dy automjeteve gjeti vdekjen 41- vjeçari shqiptar i cili ishte duke drejtuar autmojetin “Fiat Doblo” në momentin që u përplas me një Peugeot 208.

Më herët në këtë autostradë ishin përplasur tre automjete, por nuk ka pasur viktima. Ndoshta situata e rënduar në autostradë ka sjellë dhe përplasjen e dy automjeteve ku gjeti vdekjen shqiptari i cili jetonte prej vitesh në Treviso, por do të jenë hetimet që do përcaktojnë shkaqet e ngjarjes tragjike.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...