Ditët e shqiptarëve në Bavari, aktivitet i suksesshëm i diasporës shqiptare - Bota Sot
Ditët e shqiptarëve në Bavari, aktivitet i suksesshëm i diasporës shqiptare

Diaspora

Ditët e shqiptarëve në Bavari, aktivitet i suksesshëm i diasporës shqiptare

Më: 6 korrik 2019 Në ora: 23:14
Pamje nga aktiviteti

Ditët shqiptare në Bavari’ është kthyer në një aktivitet të përvitshëm ku mbahen manifestime të ndryshme tradicionale.

Sot është mbajtur ‘Dita Finale’, ku ka pasur program kulturor, familjar e sportiv në Augsburg.

Në këtë manifestim ka marrë pjesë zëvendësministri i Diasporës, Isni Kilaj dhe këshilltari i ministrit Gashi, Isa Osmanaj.

Ky manifestim organizohet nën patronazhin e Konsulltave të Përgjithshme të Republikës së Shqipërisë dhe Republikës së Kosovës në Mynih.

Ndërsa, sot ka qenë aktiviteti i fundit në kuadër të ‘Ditëve shqiptare në Bavari’.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...