Zbulohet laboratori i falsifikimit të dokumenteve, arrestohet shqiptari në Athinë - Bota Sot
Zbulohet laboratori i falsifikimit të dokumenteve, arrestohet shqiptari në Athinë

Diaspora

Zbulohet laboratori i falsifikimit të dokumenteve, arrestohet shqiptari në Athinë

Më: 14 korrik 2019 Në ora: 00:33
Pamje nga vendi i ngjarjes

Një laborator i falsifikimit të dokumenteve është zbuluar në Ilioupoli në afërsi të Athinës. Ndërsa policia greke ka arrestuar një 50-vjeçar shqiptar, i akuzuar për falsifikim.

Siç raportojnë mediat greke, shqiptari, emri i të cilit ende nuk bëhet i ditur u arrestua jashtë shtëpisë së tij në Ilioupoli.

Policia i gjeti shqiptarit tre karta identiteti greke, një pasaportë greke, një leje qëndrimi greke dhe tre patentat greke, të gjitha të destinuara për tu shitur. Po ashtu iu gjetën edhe 4040 euro.

Pas hetimeve u zbulua se shqiptari kishte ngritur një punishte në shtëpinë e tij, ku prodhonte dokumenta të falsifikuara.

Pas kontrolleve në rezidencën e tij u sekuestruan, 7 laptopë, 11 printera, 49 karta ideniteti, 39 pasaporta, 90 leje drejtimi dhe dokumente të vendeve të tjera.

Shqiptari i arrestuar iu dorëzua autoriteteve të drejtësisë greke.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...