Motrën ia masakroi babai, vëllai i Sabrina Lekajt tregon fjalët e fundit që dëgjoi prej saj

Diaspora

Motrën ia masakroi babai, vëllai i Sabrina Lekajt tregon fjalët e fundit që dëgjoi prej saj

Më: 10 gusht 2019 Në ora: 09:16
Pirro, Sabrina dhe Petrit Lekaj

Vëllai i 20-vjeçares, Sabrina Lekaj që u vra nga babai i saj në makinë, ka bërë një dedikim prekës për motrën e tij, në ceremoninë mortore.

Ai ka treguar fjalët e fundit të saj, para se të largohej nga shtëpia dhe të ndodhte tragjedia.

“Gjëja e fundit që ajo tha ishte: ‘Unë ju dua dhe do t’ju shoh më vonë.’Ajo ishte shumë e zgjuar dhe gjithmonë ndikoi që unë të ecja përpara. Ajo më ndihmonte në studimet e mia, të bëhesha i suksesshëm në jetë sepse kjo është ajo që do të dëshironte më shumë. Motra ime ishte shumë e dashur dhe e kujdesshme. Ne shkonim gjithandej kudo së bashku. Ne shkonim në dyqane, në park””, – tha 11-vjeçari Pirro Lekaj.

Image

Së bashku me nënën Romina Lekaj, në ceremoninë e mortore, Pirro kujtoi “vitet e mrekullueshme” që kaluan me motrën e madhe.

Sabrina u gjet e vdekur në 22 korrik në sediljen e përparme të makinës tip “Mercedes-Benz” në pronësi të familjes, vetëm disa metra larg shtëpisë, në Kidman Park, në Adelaide.

Image

Babai i saj, 49-vjeçari Petrit Lekaj , u gjet gjithashtu pranë saj me një plagë me thikë, ndërsa aktualisht ndodhet në paraburgim në pritje të dënimit.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat