Itali, kapet shqiptari me 1 kg kokainë

Diaspora

Itali, kapet shqiptari me 1 kg kokainë

Më: 10 gusht 2019 Në ora: 16:50
Gjesendet e gjetura

Policia italiane në Padova ka vënë në pranga një shqiptar, pasi ku kap me kokainë.

Mediet fqinje raportojnë se i arrestuari është shtetasi me iniciale A.H, një 26-vjeç, sepse u kap me 1 kile kokainë, bëri rezistencë ndaj një zyrtari publik dhe u gjet në posedim të sendeve për të ofenduar.

Në momentin e arrestimit shqiptari ishte duke udhëtuar me një biçikletë dhe kishte një qëndrim të dyshimtë, duke vazhduar të shikonte zonën përreth në mënyrë nervoze.

Në momentin që policët u afruan për ta kapur ai hodhi biçikletën, i shtyu ata për të t’u arratisur, por nuk ia doli mbanë.

Pas arrestimit shqiptarit iu gjet dhe sekuestrua 104.4 gram kokainë. Policia është duke vijuar hetimet, ndërsa shqiptari është në pritje të dënimit.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat