Drejtuesi i trenit rrëfen tmerrin: Nuk kisha mundësi të ndaloja, gruaja shqiptare po më priste

Diaspora

Drejtuesi i trenit rrëfen tmerrin: Nuk kisha mundësi të ndaloja, gruaja shqiptare po më priste

Më: 12 gusht 2019 Në ora: 21:12
Itali

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur këtë paradite në Itali, ku një grua me origjinë shqiptar është përplasur për vdekje nga një tren i linjës Brescia- Parma në shtetin fqinj.

Për media italiane ka folur vetë drejtuesi i trenit, i cili ka pohuar se nuk kishte patur asnjë lloj mundësie për të parandaluar tragjedinë, pasi gruaja i ka dalë vetë para trenit.

Sipas dëshmisë së drejtuesit të trenit, dukej se gruaja kishte dashur vetë të përplasej, pasi po priste që treni t’i afrohej.

“E pashë që po vinte papritur, sikur të më priste dhe nuk mund të bëja asgjë për ta shmangur,”- ka thënë drejtuesi i trenit.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat