Njihuni me australianin që zbuloi befasisht se është shqiptar - Bota Sot
Njihuni me australianin që zbuloi befasisht se është shqiptar

Diaspora

Njihuni me australianin që zbuloi befasisht se është shqiptar

Më: 13 gusht 2019 Në ora: 21:00
Josiha Cameroon

Një 29-vjeçar nga Australia ka rrëfyer historinë e tij prekëse sesi kuptoi që në fakt ka prejardhje shqiptare dhe nuk është australian.

Të parët e Josiha Cameroon kishin migruar në Australi në vitet e 50-ta. Gjyshi kishte humbur jetën në një aksident në vendin e punës, ndërsa gjyshja kishte përfunduar në psikiatri. Pas këtyre ndodhive, katër fëmijët u birësuan nga një familje australiane, ku edhe u rritën dhe krijuan familje.

Sesi e kuptuan ata identitetin e tyre, ju mund ta ndjekin rrëfimin e tyre.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat